21 Centralny Poligon Lotniczy

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
20 sierpnia 2019
Święto Wojska Polskiego.
14.08.2019r. w 21. Centralnym Poligonie Lotniczym odbył się uroczysty apel z okazji zbliżającego się Święta Wojska Polskiego.

15 sierpnia to wyjątkowa data w historii. Nawiązuje ona do najbardziej chlubnych tradycji i wydarzeń w dziejach polskiego oręża. Jest ono nie tylko symbolem, ale również możliwością oddania hołdu dla tych, którzy poświęcili swe życie walcząc za Ojczyznę. Bezpośrednio Święto Wojska Polskiego nawiązuje do zwycięskiej Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, jednej z najważniejszych bitew w dziejach nie tylko Polski, ale i Europy. Na przedpolach Warszawy pomiędzy 13 a 15 sierpnia 1920 r. rozegrała się decydująca batalia wojny polsko-bolszewickiej, zapamiętana jako „Cud nad Wisłą".
W tym szczególnym dniu Komendant Poligonu ppłk Henryk Chmiel przekazał wszystkim żołnierzom oraz pracownikom resortu obrony narodowej podziękowania za zaangażowania i profesjonalizm w wykonywaniu zadań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa państwa. Życzył powodzenia w osiąganiu wyznaczonych celów i zadowolenia z wypełniania powinności dla dobra Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.
Uroczystość to również okazja do uhonorowania zasłużonych żołnierzy Poligonu, którym wręczono akty mianowania na kolejne wyższe stopnie wojskowe.

Dołączona galeria zdjęć: Święto Wojska Polskiego

Zobacz więcej w galerii: Święto Wojska Polskiego
generuj pdf
go-up
Kontakt

21 Centralny Poligon Lotniczy
Nadarzyce 84A
64-915 Jastrowie
tel. 261526111
fax. 261526139
21cpl.komenda@ron.mil.pl

    
  • BIP