21 Centralny Poligon Lotniczy

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
29 sierpnia 2018
Zbiórka z okazji Święta Lotnictwa.
Rok 2018 jest wyjątkowy dla naszego kraju z uwagi na obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, ale i również 100-lecie powstania lotnictwa wojskowego. 28 sierpnia obchodziliśmy kolejną rocznicę historycznego zwycięstwa kpt. pil. Franciszka Żwirki i inż. pil. Stanisława Wigury w największej międzywojennej imprezie lotnictwa sportowego - Międzynarodowych Zawodach Samolotów Turystycznych w 1932 roku.


Z tej też okazji 27.08. o godz. 10.00 przy pomniku upamiętniającym pilotów, którzy wykonując zadania ogniowe oraz próby w locie na 21. Centralnym Poligonie Lotniczym zginęli śmiercią lotnika, odbył się uroczysty apel stanu osobowego Poligonu wraz z zaproszonymi gośćmi: przedstawicielami Stowarzyszenia „PROMOCJA 77" WOSP z Dęblina na czele z prezesem płk rez. Janem Urbaniakiem, Stowarzyszenia Przyjaciół Lotnictwa Wojskowego ze Świdwina oraz Pilskiego Oddziału Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP.
Uroczystości rozpoczęły się złożeniem meldunku dla zastępcy komendanta poligonu mjr Jarosława Piszczka oraz podniesieniem flagi państwowej i odegraniem Hymnu narodowego.
Po okolicznościowych przemówieniach zastępcy komendanta i prezesa Stowarzyszenia „Promocja 77", w których przypomniano krótko historię polskiego lotnictwa i zasługi polskich lotników, oddano hołd i złożono wieńce pod pomnikiem upamiętniającym poległych żołnierzy-lotników.
W skupieniu wysłuchano Marsza Lotników, a następnie przegrupowano pododdziały do defilady. Wspólna fotografia zakończyła obchody Święta Lotnictwa.

Dołączona galeria zdjęć: Święto lotnictwa
generuj pdf
Kontakt

21 Centralny Poligon Lotniczy
Nadarzyce 84A
64-915 Nadarzyce
tel. 261526111
fax. 261526139
21cpl.komenda@ron.mil.pl

    
  • BIP