21 Centralny Poligon Lotniczy

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
02 marca 2018
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
1 marca br. w 21. Centralnym Poligonie Lotniczym odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Po okolicznościowym przemówieniu Komendanta Poligonu oraz odczytaniu listu Ministra Obrony Narodowej wysłuchano „Pieśni reprezentacyjnej Wojska Polskiego”. Uroczystości zakończyła defilada pododdziałów.


Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych – święto państwowe, obchodzone corocznie 1 marca. Jest wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji patriotycznych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny. Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” to także wyraz hołdu licznym społecznościom lokalnym, których patriotyzm i stała gotowość ofiar na rzecz idei niepodległościowej pozwoliły na kontynuację oporu na długie lata.

1 marca został wybrany ze względu na rocznicę rozstrzelania członków IV Zarządu Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość. Egzekucja miała miejsce w 1951 roku w Warszawie, przy ulicy Rakowieckiej.

Dołączona galeria zdjęć: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
generuj pdf
Kontakt

21 Centralny Poligon Lotniczy
Nadarzyce 84A
64-915 Jastrowie Nadarzyce
tel. 261526111
fax. 261526139
21cpl.komenda@ron.mil.pl