BIP
21. Centralny Poligon Lotniczy
Aktualności
„Żołnierska Pamięć”
02.11.2017
Listopad to czas zadumy i refleksji. Czas, w którym warto zatrzymać się i podążyć myślami za naszymi najbliższymi, przyjaciółmi i kolegami, którzy już odeszli.

Listopad to czas zadumy i refleksji. Czas, w którym warto zatrzymać się  i podążyć myślami za naszymi najbliższymi, przyjaciółmi i kolegami, którzy już odeszli.   
Dlatego jak co roku w okresie poprzedzającym Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, żołnierze z 21. Centralnego Poligonu Lotniczego w Nadarzycach uczestniczyli w akcji „ŻOŁNIERSKA PAMIĘĆ”. Uporządkowane zostały mogiły żołnierzy oraz miejsca pamięci narodowej, ale przede wszystkim oddano honory i uczczono minutą ciszy ich pamięć.
Miejsca, którymi corocznie opiekują się żołnierze naszego Poligonu:
    • Pomnik upamiętniający miejsce obozu jenieckiego dla oficerów Oflag II D Gross BORN znajdujący się w pobliżu miejscowości Kłomino na trasie Nadarzyce – Sypniewo;
    • Pomnik Ofiar Totalitaryzmu Hitlerowskiego i Sowieckiego znajdujący się na placu przy Urzędzie Miejskim w Bornem Sulinowie;
    • Pomnik upamiętniający pilotów, którzy wykonując zadania ogniowe oraz próby w locie na 21. Centralnym Poligonie Lotniczym zginęli śmiercią lotnika.

Odwiedzono również i zapalono znicze na mogile Patrona Jednostki mjr nawigatora Edwarda Kaczorowskiego oraz żołnierzy i pracowników resortu obrony narodowej służących i pracujących na nadarzyckim poligonie, którzy odeszli na wieczną wartę.
 

     

     

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych